Taxon jest innowacyjną aplikacją, która ma na celu zaoszczędzić czas, aby nie tracić go na zbędne formalności. To usługa księgowości przez internet, która jest coraz bardziej popularna i wykorzystywana przez nowoczesnych przedsiębiorców. Za pomocą aplikacji wyślemy naszemu księgowemu fakturę sprzedażową lub kosztową w zaledwie kilka chwil. Prosty w obsłudze program do faktur online przeznaczony jest dla biur rachunkowych, które mogą być w stałym kontakcie ze współpracującą firmą.

Jak działa aplikacja do faktur Taxon?

Do jej obsługi wystarczy telefon komórkowy z możliwością zainstalowania aplikacji i dostęp do Internetu. Najważniejszymi funkcjami aplikacji Taxon jest wystawienie faktur, przesyłanie dokumentów do księgowej i otrzymywanie raportów z podatków. Dzięki niej przedsiębiorca może w każdej chwili za pomocą czatu nawiązać kontakt z biurem rachunkowym jeżeli ma jakieś wątpliwości. Klienci, którzy korzystają z aplikacji, zgodnie podkreślają, że to jeden z najlepszych programów do faktur na rynku, pomagający przy prowadzeniu działalności. Prosta, intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja do faktur dostępna jest w Google Play i AppStore. Dla wygody mamy również możliwość zalogowania w przeglądarce internetowej, a wszystkie dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze.

Narzędzie do fakturowania – natychmiastowy dostęp do księgowości

Sama aplikacja jest bezpłatna. Sprawdza się przy przedsiębiorstwach, które generują niewielką ilość faktur w miesiącu (maksymalnie 10). To sprawi, że nie zapłacą za oprogramowanie ani złotówki. Dzięki temu mają możliwość połączenia z biurem księgowym i pełne wsparcie Taxon. Większa ilość faktur nie oznacza drastycznego skoku cen. Jeśli interesuje nas inna opcja, obsługa oprogramowania kosztować nas będzie kilkadziesiąt złotych. 

Jak wygląda cały proces? Wystawiona faktura trafia automatycznie do systemu księgowego naszego biura podatkowego. Następnie zostaje sporządzona deklaracja i wysłana do urzędu w imieniu klienta. W aplikacji Taxon pojawiają się wyniki miesięczne PIT, VAT i ZUS do zapłaty. Proste rozwiązanie, które jest pomocne przy prowadzeniu firmy.

E – faktura, czyli koniec z papierologią

W Polsce od 2023 roku zostanie wdrożony obowiązkowy Krajowy System e-Faktur. Ma on na celu ujednolicić system faktur w naszym kraju. W ten sposób obieg dokumentów ma być o wiele prostszy i sprawniejszy. Platforma ma służyć do wystawiania i przesyłania faktur ustrukturyzowanych. Na tem moment przystąpienie do platformy jest dobrowolne. To od przedsiębiorcy zależy z jakiej usługi skorzysta. Więcej na jej temat przeczytasz na https://www.taxon.pl/e-faktura-koniec-z-papierem-od-2023-roku/

Author

Comments are closed.