Badania prenatalne przeprowadzane są w czasie ciąży, aby sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego dziecka. W ten sposób można rozpoznać wady wrodzone, jak i choroby genetyczne u dziecka, nawet w początkowym etapie ciąży. W zależności od charakteru, jak i metody badania można podzielić je na nieinwazyjne, przesiewowe (np. ultrasonografia, USG) oraz inwazyjne, diagnostyczne (np. amniopunkcja).

Kiedy najlepiej wykonać badania prenatalne?

Badania prenatalne –  kiedy wykonać? To wszystko zależy od rodzaju badania. W innym terminie można wykonać standardowe USG, w innym badania typu NIPT, a jeszcze inne kryteria dotyczą wykonania testu PAPP-A. W związku z tym zakres badań, jak i ich termin należy określić z lekarzem. Badanie prenatalne SANCO można wykonać już od 10 tygodnia ciąży bez żadnego zagrożenia dla jej przebiegu.

Ile kosztują badania prenatalne?

Koszt badań prenatalnych jest inny w zależności od placówki, w której są wykonywane, jak i rodzaju badań czy zastosowanych metod. Ile kosztują badana prenatalne? Należy o to zapytać w konkretnym laboratorium.

Jaka jest cena badań prenatalnych?

Jeśli chodzi o badania prenatalne, cena uzależniona jest od konkretnego badania. W związku z tym USG może kosztować od 150 do 200 zł, test podwójny od 250 do 400 zł, a test potrójny od 250 do 400 zł. Jednym z badań prenatalnych jest również test NIFTY, który charakteryzuje się wysoką czułością i nie wymaga stosowania później amniopunkcji. Jest całkowicie bezpieczny dla matki, jak i nienarodzonego dziecka, nie zwiększa ryzyka poronienia. Procedura jest prosta, ponieważ do badania potrzebna jest zaledwie mała próbka krwi pobierana od matki. W związku z tym uznaje się, że test łączy w sobie najważniejsze zalety standardowych badań prenatalnych, czułość amniopunkcji oraz bezpieczeństwo testu PAPP-A . Wysoka czułość wynika z badania DNA dziecka na podstawie krwi mamy za pomocą nowoczesnej metody NGS oraz złożonych analiz bioinformatycznych. Cena jest zatem adekwatnie wyższa. Koszt badania wynosi około 2400 złotych.

Author

Comments are closed.

Ochranné kryty na záhradné stoličky a kreslá  Veľké kvetináče na terase - vdýchnite záhrade život! https://xann.pl/sitemap