Kaletnictwo jest dziedziną rzemiosła, która głównie skupia się na detalach i wykończeniu. Właśnie dlatego profesjonalni kaletnicy skupiają się na dostarczeniu do swoich projektów wysokiej jakości dodatków, które uwydatnią całą pracę. Wiele z nich nie tylko poprawia wizualny stan projektów, ale również poprawia ich wytrzymałość czy funkcjonalność. Dzięki temu mogą one dłużej cieszyć oko swoim blaskiem. Przykładem takich dodatków jest beeswax – wosk pszczeli do wykańczania skóry. Obecnie coraz większa ilość kaletników korzysta z jego usług. Dlaczego jest tak ceniony i co wnosi do nowoczesnych projektów?

Zalety produktu Beeswax

 

Każdy dodatkowy produkt musi wnosić do pracy coś nowego. W przeciwnym razie po prostu nie uzyska zainteresowania stając się zapomnianym. Taka sytuacja nie grozi nowoczesnemu woskowi pszczelemu do wykańczania skóry. Dzięki swoim właściwościom perfekcyjnie zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami. Jego głównym zadaniem jest stworzenie powierzchni hydrofobowej, która odbija od siebie deszcz, śnieg czy pył. Dzięki stworzeniu hydrofobowej powierzchni powstałej po aplikacji wosku powstaje warstwa ochronna na powierzchni danego projektu. Zabezpiecza ona skórę przykładowo przed deszczem czy pyłem przez co fizycznie nie dotykają one skóry. W wyniku tego może ona świecić blaskiem przez długie lata. Idealnie sprawdza się w przypadku torebek, kabur, portfeli czy saszetek.

Drugą ciekawą funkcją jest aplikacja wosku pszczelego Beeswax na powierzchnie nici do szycia. Wszyscy kaletnicy wiedzą, że szycie skóry musi być przeprowadzane z ogromną precyzją. Nici przechodzą przez grube warstwy skóry przez co niekiedy mają tendencję do rozchodzenia się. Jest to najgorszy możliwy scenariusz, który zepsuł już nie jeden projekt. W trakcie rozejścia się nici cały projekt traci na odporności i wartości wizualnej. Dlatego tak ważne jest dbanie o poślizg nici podczas szycia. Po nasmarowaniu ich woskiem Beeswax z łatwością przechodzą one przez wyżłobione wybijakiem otwory. Beeswax stanowi warstwę poślizgową, która w przypadku ręcznego szycia skóry jest na wagę złota!

Podsumowanie

 

Jak widać niepozorny wosk pszczeli może przynieść każdemu projektowi kaletniczemu wiele dobrego! Jest nie tylko dodatkiem poprawiającym estetykę dzieła, ale także poprawia jego wytrzymałość. Całość zalet zamyka ułatwienie pracy polegającej na tworzeniu dzieła. Podsumowując można jednoznacznie stwierdzić, że to godny produkt, w który warto się zaopatrzyć!

Author

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne zobacz Fotele wiszące