W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się bootfitting. Warto mieć świadomość, że ludzka stopa jest naprawdę bardzo złożona, ponieważ zawiera aż 33 stawy i 26 kości. Właśnie dlatego doskonale spełnia swoje funkcje adaptacji do podłoża oraz stabilizacji.

Czym jest bootfitting?

Stopa musi być bardzo mocna, ponieważ codziennie musimy się od niej odbić, a później na niej wylądować. Oznacza to, że ludzka stopa znosi ogromne obciążenia, które nierzadko przekraczają masę naszego ciała. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że stopa jest też wystarczająco elastyczna, żeby mogła dostosować się tak naprawdę do każdego podłoża. Do tego stopy są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury podłoża oraz wszelkich nierówności. Należy pamiętać, że stopy poddawane są dużym przeciążeniom podczas uprawiania narciarstwa. Do tego są zamknięte w sztywnej skorupie plastikowej i cały czas pracują nad utrzymaniem równowagi. Jak widać szereg problemów może generować taka sytuacja dla naszych stóp oraz podudzi. Należy pamiętać, że odpowiedzią na te bolączki narciarzy jest właśnie bootfitting. Naprawdę wiele jest kwestii, z którymi można się zmagać.

Na czym polega?

Chodzi tu przede wszystkim o brak stabilności w bucie, otarcia, marznięcie oraz drętwienie. Można uniknąć wielu niedogodności, jeśli tylko będziemy stosować się do porad doświadczonego bootfittera. Przede wszystkim ważne są buty. Z reguły narciarze kupują obuwie za duże i w niewłaściwym kształcie. Szczegółowe pomiary oraz analiza biomechaniczna stopy składają się na dobór odpowiednich butów. Ważną rolę odgrywa także wywiad z klientem oaz ocena dopasowania odpowiedniego modelu.

Wybór obuwia

Buty muszą być przede wszystkim komfortowe i świetnie dopasowane. W takich butach musisz czuć się bezpiecznie. Wybór butów jest naprawdę bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście nie trzeba korzystać z pomocy specjalisty, ponieważ do wszystkiego można dojść samemu. Naprawdę bardzo szerokim tematem jest dobór i personalizacja butów narciarskich. Należy pamiętać, że dobry bootfitter musi mieć wiedzę z zakresu anatomii, narciarstwa oraz biomechaniki stopy. Najlepiej korzystać z usług renomowanych bootfitterów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się naprawdę dobrą opinią. Warto dowiedzieć, się na czym polega bootfitting, jeśli zależy nam na prawdziwej wygodzie z noszenia obuwia. Po dokładnym przeczytaniu artykułu powinieneś już wiedzieć, na czym dokładnie polega bootfitting i jakie są tego wszystkie najważniejsze zalety.

Więcej informacji znajdziesz na stronie BOOTFITTING.

Author

Comments are closed.

zobacz wiecje zadaszenie tarasu ubezpieczenie szkolne