Gdy w czasie snu nie mamy komfortu i wygodnego posłania, odpoczynek nie przyniesie nam ulgi i odbudowy. Nawet jeżeli powodem niewyspania będzie tak prozaiczna rzecz jak zsuwające się prześcieradło. Teoretycznie nie jest to nic poważnego, lecz bez wątpienia może budzić frustrację i przerywać nam, nasz spokojny sen. Jak sobie poradzić z tym problemem? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci uchronić się przed takimi nieprzyjemnymi sytuacjami. Podstawową rzeczą jest wybranie prześcieradła do sypialni w odpowiednim rozmiarze. Musi być co najmniej 15-20 cm szersze z każdej strony od Twojego łóżka. Jeśli będzie mniejsze lub takie samo, ściąganie jest procesem nieuniknionym podczas nocnej zmiany pozycji. Odpowiedni zapas pozwoli na podłożenie prześcieradła pod materac i zapewnienie sobie spokojnego snu. 

Prześcieradło z gumką – rozwiązanie idealne

Materiał, z którego wykonane zostało łóżko czy materac jest ważnym aspektem przy wyborze prześcieradła. W przypadku śliskiej powierzchni materaca klasyczne prześcieradło będzie trudne do takiego założenia, które zabezpieczy nas przed zsuwaniem. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup prześcieradła z gumką. Odpowiednio dobrane pod względem wielkości, dzięki specjalnej budowie, zabezpiecza nas przed uporczywym zwijaniem się go w nocy. Ścielenie łóżka prześcieradłem z gumkami jest znacznie prostsze i wygodniejsze, dając nam jednocześnie pewność, że prześcieradło pozostanie na swoim miejscu przez całą noc. Co więcej, takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przypadku tradycyjnego łóżka z materacem, ale również w przypadku rozkładanej kanapy. 

Co zrobić, żeby prześcieradło się nie przesuwało?

Przesuwające się w nocy prześcieradło dotyczy szczególnie tych materacy które mają, sztuczną, śliską powierzchnię. Nie jest to wygodne ani praktyczne, dlatego warto znaleźć skuteczny sposób na zsuwające się prześcieradło i raz na zawsze pożegnać się z koniecznością podejmowania ciągłych prób, by pozostało ono na miejscu. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane pod względem wielkości prześcieradło, jeżeli chcemy wybierzmy model z gumką wszytą wokoło. Jeżeli nie chcemy kupować nowych prześcieradeł możemy zaopatrzyć się w specjalne taśmy ściągające, które utrzymają prześcieradło na miejscu. 

Author

Comments are closed.

Záhrada za domom – inšpirácie https://xann.pl/sitemap Záhradný ratanový a teakovy nábytok