Współczesny obóz żeglarski dla młodzieży, nie przypomina w swojej formie tego, co w dawnych czasach mieli młodzi ludzie. Oczywiście na korzyść tego, co dzisiaj dzieci otrzymują. Na co jednak zwrócić uwagę, jeżeli chce się mieć pewność, że dziecko będzie brało udział w fajnym wyjeździe?

Program szkolenia

Jaki program będzie obowiązywał podczas wyjazdu? Wszystko zależne jest od tego, jaki obóz żeglarski definitywnie się wybierze. Tak, podczas wyjazdów rekreacyjnych nie może zabraknąć elementów nauki, które pomogą w tym, aby poznać podstawy żeglarstwa. Nie samym żeglarstwem dzieci będą żyć. Warto również sprawdzić, jakie inne atrakcje organizator zaplanował dla swoich uczestników. Aby mieć pewność, że w czasie wyjazdu, dziecko nie będzie narzekało na nudę. 

Jeżeli obóz ma być typowym szkoleniem, zakończonym możliwością podejścia na egzamin patentowy, warto sprawdzić, ile godzin na naukę jest poświęconych oraz ile czasu trwać będzie sam wyjazd. Szacuje się, że aby zdać na stopień żeglarza jachtowego zaleca się 100 godzin zajęć. W przeliczeniu, biorąc pod uwagę różne czynniki, taki wyjazd szkoleniowy powinien trwać ok. 14 dni.

Kadra podczas obozu

Warto upewnić się, że obóz żeglarski dla dzieci nadzorowany będzie nie tyle przez doświadczoną kadrę, ale również przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Chociażby do tego, aby opiekować się większą grupą dzieci w różnym wieku. Dzisiaj, nawet wychowawcy kolonijni muszą mieć ukończone odpowiednie kursy, aby móc sprawdzić się w tym zawodzie. 

Stacjonarny obóz żeglarski czy wyjazdowy?

Obóz żeglarski Mazury w dużej mierze obejmuje czas spędzony na jachcie. Może on jednak być organizowany na terenie ośrodka turystycznego, jak np. Róża Wiatrów. Dzięki temu młodzi uczestnicy, w razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, zawsze znajdują się blisko lądu. Stacjonarne obozy żeglarskie są dobrą propozycją dla młodszych dzieci. Tym bardziej, że taka forma wyjazdu może okazać się dla nich nie lada wyzwaniem.

Wyjazdowe wyjazdy żeglarskie dedykowane są już dla bardziej doświadczonych wilków morskich. Przez cały czas przebywa się na jachcie, schodząc na ląd tylko raz na kilka dni. Przebywanie na tak małej przestrzeni, przez tak długi czas, może stanowić nie lada problem, dlatego też warto zastanowić się nad tą opcją wyjazdową.

Obóz żeglarski 2022 to niezły pomysł na to, aby spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Takiej przygody na pewno nikt nie zapomni. 

 

Author

Comments are closed.

Záhradné stoly ubezpieczenie samochodu https://xann.pl/sitemap