Jak zaprojektować ogród? Pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób. Na szczęście, w obecnych czasach, dostępnych jest tyle ciekawych rzeczy, które sprawić mogą, że cała przestrzeń wyda się niezwykle pomysłowa i oryginalna.

Prostopadłościenne kosze na ogrodzie

Jedną z najnowszych propozycji, zyskujacą na popularności, są gabiony, czy też obrzeża gabionowe. Prostopadłościenne kosze, w różnych kształtach (np. prostokąt, łuk), które wypełnia się różnymi materiałami. Mogą to być zwykłe kamienie, a może to być również szkło.

Zalety obrzeży gabionowych

Na pozór nie wyglądają one zbyt ciekawie. W szczególności, jeżeli patrzy się na puste klatki. To fakt, ale po napełnieniu efekt jest zupełnie inny. Dlaczego warto pomyśleć o zakupie takich metalowych siatek? Oto lista najważniejszych zalet:

  • estetyczny wygląd,
  • lepsza ochrona przed hałasem (w przypadku wysokich gabionów, służących za ogrodzenie posesji),
  • stabilna i solidna konstrukcja – nie ma obaw, że wichura wyrwie całość z ziemi,
  • łatwe w montażu,
  • ekologiczne, wypełnione w całości naturalnym materiałem.

Nie lada ciekawostką jest fakt, że można obsadzić je różnego rodzaju roślinami.

Czas na zakup gabionów

Wbrew pozorom, obrzeża gabionowe (w szczególności te na ogród) nie są tak trudno dostępne. Wystarczy chociażby wejść na https://obrzezeogrodowe.pl/, aby otrzymać kilka egzemplarzy w różnych modelach. 

Gdzie można dopasować takie metalowe klatki, wypełnione naturalnym materiałem? Ot, chociażby do budynków w nowoczesnym wzornictwie. Właściwie to można powiedzieć, że prezentują się one doskonale z każdym, naturalnym otoczeniem. 

Co można z nich wykonać? Różne rzeczy. Może to być nie tylko rozgranicznik przy różnego rodzaju roślinach, ale także z gabionów można wykonać ławeczkę, czy też stół na ogrodzie. To także dobry pomysł na to, aby wykonać skalniak o nieco bardziej regularnych kształtach. Opcji jest naprawdę dużo. 

Warto bliżej zapoznać się z tematyką roślin, które mogą zostać posadzone w ich wnętrzach. Wiele z nich ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Author

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap Prístrešky na terasy - ako vyhrať nekonečný boj s počasím  Doplnky ku grilom