W obecnych czasach tak zwana chemia jest stosowana bardzo powszechnie i nagminnie. Jest ona zatem używana podczas czyszczenia podłogi, zlewu, a nawet blatu kuchennego czy wnętrza lodówki. Należy jednak pamiętać o tym, że takie silne detergenty mogą powodować podrażnienia skóry oraz układu oddechowego, a także wywoływać różnorodne reakcje alergiczne. W związku z tym, coraz więcej osób stosuje bezpieczną alternatywę, czyli domowe środki czystości. 

Środki czystości do domu

Jak wspomniano powyżej, naturalne środki czystości cechują się wyższym poziomem bezpieczeństwa w odniesieniu do zdrowia. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku powierzchni mających bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi. Zatem jak myć lodówkę w sposób ekologiczny? Otóż, w tym przypadku warto postawić na domowe środki czystości, takie jak na przykład ocet czy soda oczyszczona. Tego typu produkty są tanie i bardzo skuteczne, a przede wszystkim nie są groźne dla zdrowia i nie zawierają substancji zapachowych i drażniących. Ma to szczególne znaczenie dla alergików oraz rodzin z małymi dziećmi. 

Domowe środki czystości – skąd je wziąć?

Wśród naturalnych środków czystości znajdują się popularne w każdym gospodarstwie domowym składniki. Jest to bowiem ocet, który dostępny jest praktycznie w każdym sklepie spożywczym. Ponadto, podczas sprzątania domu wykorzystywana jest soda oczyszczona, która również znajduje się w sklepach z artykułami spożywczymi lub produktami ekologicznymi. Glicerynę czy spirytus salicylowy, które dodawane są do preparatów, które służą na przykład do mycia luster i szyb można kupić w aptece.

Domowe środki czystości – pasta z sody oczyszczonej

Pasta z sody oczyszczonej to bardzo popularny środek w walce z zanieczyszczeniami. Pastę wykonuje się poprzez dodanie niewielkiej ilości wody oraz ewentualnie odrobiny octu. Jest to mieszanina skuteczna podczas czyszczenia piekarnika czy fug znajdujących się pomiędzy kafelkami. Sodę można również zmieszać z wodą utlenioną. Taka mikstura nadaje się idealnie do czyszczenia wanny czy zlewu, ponieważ nie tylko skutecznie usuwa zgromadzone na ich powierzchni zanieczyszczenia, ale również udrażnia zatkanie rury kanalizacyjne. 

Domowe środki czystości – płyn z octu 

Płyn z octu to powszechnie stosowany w gospodarstwie domowym produkt, który wykorzystywany jest podczas mycia różnorodnych powierzchni, w tym blatów czy podłóg. Tego typu mieszaninę octu z wodą można wzbogacić o krople olejku eterycznego i stosować podczas mycia mebli, czy w trakcie przemywania paneli. Ekologiczny i bezpieczny charakter wody z octem doceniają przede wszystkim rodzice małych dzieci, które długie godziny spędzają na zabawie na podłodze. W tym przypadku bezpośredni kontakt z chemikaliami zawartymi w gotowych produktach do czyszczenia, które są dostępne w sklepach jest bardzo niekorzystny i niepożądany.

 

Zobacz także https://internetowo.eu

Author

Comments are closed.

Ochranné kryty na záhradné slnečníky  Nábytok na veľkú terasu - nájdite ideálnu súpravu do svojej záhrady https://xann.pl/sitemap