Wykończenie i ostatnie szlify są bardzo ważnym elementem każdej dziedziny rzemiosła. Kaletnictwo to własnoręczne tworzenie materiałów skórzanych, których główną cechą jest dokładność i oryginalność. Nie sposób jest zapomnieć o krawędziach skóry, które w mało zadbanym stanie mogą dosłownie zepsuć cały projekt. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego aby zadbać o krawędzie skóry i dopełnić swoje dzieło w pełni trzeba użyć do tego farb do krawędzi skóry. Zapewniają one nie tylko ochronę, ale również profesjonalny wygląd wykonanego dzieła.

Charakterystyka farb do krawędzi skóry

Obrzeża wykonanego przedmiotu są z reguły bardzo newralgicznymi miejscami. Stąd bez odpowiedniego przygotowania mogą się łatwiej przecierać i psuć wygląd całego wyrobu. Dlatego warto jest odpowiednio je zabezpieczyć farbami konserwującymi aby nie dopuścić do powstania takiej przykrej sytuacji. Oprócz ochrony przed przetarciami same farby do krawędzi mogą również dodawać animuszu całemu dziełu poprawiając jego wygląd. Oprócz trwałości i wytrzymałości wygląd też jest niezwykle istotny. 

Dobry kaletnik przed oddaniem swojej pracy nakłada farby do krawędziowania zaufanej firmy i skrupulatnie je poleruje. Wystarczy bawełniana ściereczka, lecz też są do tego stworzone bardziej specjalistyczne narzędzia popularnie nazywane ,,stickerami”. Dzięki polerowaniu farba uzyska efekt nabłyszczonej skóry przez co dany element odzieży jeszcze bardziej będzie wpadał w oko.  

Zobacz: Czarna farba do skóry – Craft-Point.com

Farby marki Fiebings

Fiebings to renomowana marka amerykańska, która od lat jest pionierem w branży farb przeznaczonych do dbania o skórę. Od farb konserwujących, przez renowacyjne, aż po farby do krawędzi skóry. Jest uznana na całym świecie – można ją nabyć między innymi w sklepie Craftpoint, w którym występuje jej bardzo szeroki wybór. Warto jest zadbać o skórę, aby utrzymywała swój niepowtarzalny wygląd przez bardzo długi czas.

Author

Comments are closed.

Ochranné kryty Nábytok na veľkú terasu - nájdite ideálnu súpravu do svojej záhrady https://xann.pl/sitemap