Knifemaking jest dość ciężkim orzechem do zgryzienia. Występuje tutaj niezliczona ilość elementów, na które należy zwracać uwagę. Praktycznie na każdym etapie tworzenia swojego własnego noża występują problemy czy zagwozdki, którym trzeba sprostać, aby wytworzyć perfekcyjny nóż. Jedne etapy są łatwiejsze, a inne trudniejsze. Na tych drugich z kolei warto ułatwiać sobie pracę nie tylko dla zapewnienia sobie komfortu, ale również precyzji pracy. Przykładowym urządzeniem bardzo wspomagającym prace nożoroba na jego końcowym etapie jest imadło do obróbki rękojeści noży.

Imadło do obróbki rękojeści noży – zasada działania

Imadło do obróbki rękojeści noży pozwala na stabilne utrzymanie noża między innymi podczas wykonywania jego rączki. Jest zbudowane z najwyższej jakości materiałów dzięki czemu z pewnością wytrwa długi czas użytkowania. Imadło do obróbki rękojeści noży posiada w swoim centralnym punkcie najważniejszy składnik budowy – mocne, ale bezpieczne dla noża szczęki.

Sprawdź: Imadło do obróbki rękojeści noży – CraftPoint

Szczęki użyte w imadle do obróbki rękojeści noży wykonane są z materiału gumopodobnego zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo dla noża. Nikt chyba nie chciałby, aby na powierzchni ostrza podczas wykonywania rączki powstały nieestetyczne rysy czy szramy. Gumowe szczęki ograniczają to ryzyko do minimum gwarantując wygodę i bezpieczeństwo pracy!

Aby rozpocząć tworzenie rękojeści noża wystarczy tylko zamocować imadło na podstawce. W zestawie znajdują się otwory umożliwiające na stabilne przykręcenie imadła do stołu. Dzięki temu nie zmienia swojej pozycji i nie ,,buja się” podczas pracy. Kolejnym krokiem jest włożenie ostrza do szczęk i ich zaciśnięcie. To wszystko! Imadło do obróbki rękojeści noży jest gotowe do działania. 

Imadło do obróbki rękojeści noży – również do satynowania!

Imadło do obróbki rękojeści noża jest na tyle funkcjonalne, że dodatek specjalnej wkładki zapewnia możliwość satynowania ostra noża. Dzięki temu rozszerzeniu swoich możliwości imadło do obróbki rękojeści noży staje się jeszcze bardziej funkcjonalnym urządzeniem. 

Author

Comments are closed.

https://meblebukowe.info https://dicetheatreonice.org https://rocela.pl