Szeroki zakres zabiegów kosmetycznych i medycznych oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej sprawia, że możliwe jest realne poprawianie kondycji naszej skóry i korygowanie niedoskonałości natury. Jednym z częściej używanych narzędzi w takich placówkach jest laser frakcyjny CO2. Jak działa i w jakim zakresie okazuje się być pomocny?

Laser frakcyjny CO2 – idealny do zabiegów na skórę

Laser frakcyjny CO2 to jedno z chętniej wykorzystywanych urządzeń w gabinetach odnowy biologicznej. Zasada jego działania polega na emitowaniu wiązki światła, która wchłaniana jest przez wodę w komórkach. W wyniku podgrzania wody wyparowuje ona, jednocześnie uszkadzając komórkę. Dzięki precyzyjnemu nakierowaniu na konkretne tkanki możliwe jest precyzyjne uszkadzanie konkretnych obszarów, co prowadzi do wzmożenia procesów regeneracyjnych skóry. Laser frakcyjny CO2 ma niezwykle szerokie zastosowanie – przede wszystkim jest on rekomendowany w przypadkach osób z bliznami pooperacyjnymi, potrądzikowymi czy pooparzeniowymi. Laser frakcyjny CO2 świetnie sprawdza się w procesach odmładzania skóry – jest on wykorzystywany do spłycania zmarszczek, wyrównywania kolorytu skóry, odświeżania naskórka, poprawiania napięcia skóry. Laser frakcyjny CO2 doskonale radzi sobie z przebarwieniami na skórze. 

Czy zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 są bezpieczne?

Tak – potwierdzają to nie tylko lekarze czy kosmetolodzy, ale i sami pacjenci. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i złuszczana, kolejno znieczulana przy pomocy specjalistycznego kremu. Zabiegi trwają kilkadziesiąt minut. Przed zabiegiem należy unikać silnego słońca oraz produktów i kosmetyków, które mogłyby uszkodzić naskórek. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest ciąża, ale również padaczka, choroby nowotworowe.

Author

Comments are closed.

https://healthysaulttribe.com https://meblebukowe.info https://powloki.com.pl