W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się metoda żelowa zdobienia paznokci. Paznokcie żelowe są idealne dla kobiet, które preferują manicure utwardzany lampą. Pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez kilka tygodni.

Czym jest metoda żelowa?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie paznokcie prezentują się niezwykle efektownie. Można je wykonać także samodzielnie, ale trzeba posiadać dobry zestaw akcesoriów oraz urządzeń do stylizacji paznokci. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci. Podstawą jest dobrej jakości żel, ponieważ bez niego nie wykonamy ładnych paznokci żelowych. Żel powinien być trwały, żeby manicure mógł się utrzymać kilka tygodni. Naturalny efekt można uzyskać, jeżeli wybierzemy odpowiedni materiał do stylizacji. Samodzielne formowanie płytki jest możliwe przy użyciu bezbarwnego żelu do paznokci. Należy pamiętać, że kobiety mają bardzo wymagający gust i nie jest łatwo sprostać ich oczekiwaniom. Na uwagę zasługuje fakt, że podstawą pracy profesjonalnej stylistki paznokci jest manicure żelowy. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji, zaraz obok manicure hybrydowego.

Żelowa stylizacja paznokci

Do żelowej stylizacji paznokci potrzebne są lampy LED/UV oraz specjalny żel. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które mają krótkie oraz łamliwe paznokcie. Dobrej jakości żel sprawi, że manicure będzie się trzymał nawet kilka tygodni. Po pewnym czasie należy się znowu zgłosić do kosmetyczki, która uzupełni paznokcie. Warto dodać, że metoda żelowa umożliwia przedłużenie paznokci do wymarzonej długości. Dzięki użyciu specjalnej formy jest możliwe przedłużanie paznokci metodą żelową.

Nadanie kształtu paznokciom

Szablon jest małą naklejką, którą umieszcza się pod naturalnym paznokciem. W ten sposób można nadać odpowiedni kształt oraz długość. Szablon należy usunąć po utwardzeniu żelu. Przed zrobieniem paznokci metodą żelową, należy oczyścić dłonie płynem do dezynfekcji. Kolejnym krokiem jest spiłowanie paznokci na krótko. Później trzeba zmatowić płytkę i odsunąć skórkę patyczkiem. Płytka paznokcia powinna być też odtłuszczona przy pomocy cleanera. Bazę nakładamy dopiero na sam koniec. Żelowe paznokcie są gwarancją długotrwałego efektu, który może się utrzymać nawet kilka tygodni. Nie trzeba się martwić, że lakier odpryśnie lub paznokieć się złamie. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych salonów kosmetycznych, które cieszą się dobrą opinią.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.

Doplnky ku grilom Záhradný hliníkový nábytok https://xann.pl/sitemap