Taras przy domu pozwoli nam korzystać z uroków wiosny i lata, o ile tylko odpowiednio go zaaranżujemy. Taras może być miejscem do relaksu, jak również przestrzenią odpowiednią do zapraszania gości i podejmowania ich na wspólnych posiłkach. Jakie meble i dodatki wybrać, aby nasz taras był komfortowy i zachęcał do relaksu?

Taras w stylu nowoczesnym

Jak zaprojektować nowoczesny taras? Okazuje się, że nie jest to trudne. Podstawą są meble tarasowe oraz odpowiednie elementy chroniące nas przed słońcem. Na nowoczesnym tarasie sprawdzą się najlepiej meble technorattanowe w stonowanych kolorach. W kolekcjach technorattanowych bez trudu znajdziemy wygodne kanapy wypoczynkowe, fotele i krzesła, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów. Meble technorattanowe na taras projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, przez co idealnie sprawdza się w przestrzeniach nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich. Atutem wyboru takich kolekcji jest również fakt, że są one udostępniane w szerokiej gamie kolorystycznej. Meble technorattanowe posiadają aluminiowe stelaże zabezpieczone przed korozją – zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Sofy i fotele technorattanowe warto uzupełnić poduszkami i pledami – znacząco podniesie to nasz komfort na tarasie. 

Taras osłonięty przed słońcem 

Nowoczesny taras warto osłonić przy pomocy pergoli – konstrukcja taka zachwyca elegancją i funkcjonalnością. Pergole wznoszone są na elementach aluminiowych malowanych proszkowo: montaż nie wymaga kotwienia, nie zajmuje wiele czasu. Dach pergoli tworzą aluminiowe lamele, które obracają się wokół własnej osi – użytkownicy decydują o ich pozycji oraz o tym, jak wiele światła słonecznego wpada na taras. Pergole uzupełnijmy o rolety boczne i ścianki frontowe dla zapewnienia sobie większej prywatności. 

Author

Comments are closed.

https://4sch.pl https://donnawhitefornchouse.com https://ngenuity.org