Meble sypialniane wpływają na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Nie ulega wątpliwościom, że najważniejszym elementem zestawu mebli jest łóżko. Jaki model zapewni Ci optymalne warunki do wypoczynku? Sprawdź!

Meble sypialniane na dobranoc: znajdź materac dla siebie

Wybierając meble sypialniane, nie zdawaj się na przypadek. Od jakości łóżka i materaca uzależniona jest jakość Twojego snu, a zatem również komfort codziennego życia. Spanie na nieprawidłowo dobranym materacu może mieć poważne konsekwencje w postaci bólu mięśni i kostno-stawowych, bólu głowy, rozdrażnienia, a nawet zwiększonego łaknienia. Stary, wysłużony materac i łóżko z niewłaściwym stelażem są jedną z najczęstszych przyczyn kłopotów ze snem. Zatem czym powinien charakteryzować się dobry materac?

Materac powinien być dla kręgosłupa i mięśni stabilną podporą. Aby odciążyć kręgosłup w pozycji leżącej, wybierz materac o stopniu twardości dobranym do Twojej budowy anatomicznej, a przede wszystkim, do wagi. Osobom o małej wadze zaleca się spanie na miękkich materacach, natomiast osobom cięższym – na modelach twardszych. Osoby śpiące z partnerem powinny wybrać model punktowo reagujący na nacisk. Nie bez znaczenia jest również wielkość łóżka. Powierzchnia materaca powinna umożliwiać nam przybranie wygodnej, nieskrępowanej pozycji.

Solidny stelaż

Nawet najlepszy, kosztowny materac nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji, jeśli zostanie zestawiony ze stelażem niskiej jakości. Solidna, zbudowana z drewnianych listew konstrukcja zapewnia materacowi równomierne podparcie, poprawia cyrkulację powietrza oraz chroni przed gromadzeniem nadmiaru wilgoci. Elastyczne, ale wytrzymałe listwy z brzozy, sosny czy drewna bukowego amortyzują nacisk, zwiększając komfort snu.

 

Author

Comments are closed.

skrzynia ogrodowa ubezpieczenie szkolne zobacz o podstawy do znaków drogowych