Przydomowy ogród i taras mogą zmienić się w idealne miejsce do relaksu – i nie trzeba wielkich inwestycji, by to osiągnąć. Dzięki wygodnym meblom i dodatkom przestrzenie takie będą zachęcać do spędzania czasu blisko natury. Przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji na aranżacje!

Ponadczasowe meble technorattanowe

Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się obecnie meble wykonane z technorattanu. Meble takie prezentowane są w odświeżonej wersji, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kolekcje technorattanowe są bardzo rozbudowane. Znaleźć w nich można zarówno elementy odpowiednie do stref wypoczynkowych, jak i na tarasy kawowe. W kolekcjach technorattanowych, poza klasycznymi elementami, znaleźć można również leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów, donice technorattanowe. Szeroki wybór elementów pozwoli na stworzenie własnej, autorskiej kolekcji. Ciekawe kolekcje technorattanowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk.

Parasol czy pergola?

Jak skutecznie zacienić przydomowy taras? Okazuje się, że możliwości jest kilka. Nowoczesne parasole ogrodowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i to właśnie te produkty widać w ogrodach najczęściej. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, co pozwala na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. W przypadku pergoli wyznacza ona precyzyjnie obszar wypoczynkowy. Pergole to konstrukcje modułowe, których dach wykonany jest z ruchomych lameli. O pozycji lameli decyduje użytkownik i to on określa, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Donice w ogrodach i na tarasach

Dobrym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni wypoczynkowej są kwiaty. Można sadzić w nich lawendę, ale też pelargonie, jaskry, niewielkie krzewy. Jakie donice są obecnie najpopularniejsze? Zdecydowanie są to donice technorattanowe oraz donice kompozytowe.

Author

Comments are closed.

Fotele wiszące zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/