Domy wznoszone na pustych działkach różnią się od budynków budowanych kilkadziesiąt lat temu. Współczesna architektura bazuje na prostych, energooszczędnych bryłach. Domy urozmaicane są wielkoformatowymi przeszkleniami, często w nieregularnych kształtach. Okna w rozmiarze XXL bez wątpienia prezentują się efektownie, doskonale doświetlają wnętrza, pozwalają ograniczyć energię na ogrzewanie. Jednak modne rozwiązanie ma również swoje wady. Możesz w prosty sposób je zredukować, montując w oknach odpowiednie przesłony. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w dodatkowe elementy? Poznaj największe zalety rolet zewnętrznych i podejmij dobrą decyzję!

Zalety rolet zewnętrznych: słońce i temperatura pod kontrolą

Jakie są najważniejsze zalety rolet zewnętrznych? Długą listę otwiera ochrona przed słońcem. W słoneczne, gorące dni, kiedy promienie nadmiernie nagrzewają pomieszczenia, wystarczy opuścić rolety, żeby zacienić pokój. Z kolei w sezonie grzewczym wysokiej jakości rolety zamontowane po zewnętrznej stronie okna są barierą dla ogrzanego powietrza. Montaż rolet jest więc wydatkiem, który szybko się zwróci w postaci niższych rachunków.

Większa prywatność

Obawiasz się, że sąsiedzi albo przechodnie obserwują Cię, kiedy wieczorami krzątasz się po kuchni czy sypialni? Opuszczenie rolet przywróci Ci prywatność i poczucie komfortu.

Wygłuszenie

Metalowe rolety wysokiej klasy doskonale tłumią dźwięki dochodzące zza okna. Z tego powodu ich montaż szczególnie polecany jest osobom mieszkającym w bliskim sąsiedztwie torów kolejowych, w centrum miasta, na dużym osiedlu albo przy ruchliwej ulicy.

Bariera dla złodzieja

 Na liście zalet rolet zewnętrznych nie mogło zabraknąć ochrony antywłamaniowej. Wzmacniane modele z metalowym pancerzem skutecznie zmniejszają ryzyko sforsowania okien przez nieproszonych gości.

Author

Comments are closed.

zobacz wiecje Fotele wiszące zobacz wiecej