Każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy i przede wszystkim legalnie, podlega obowiązkowemu rozliczeniu podatku z holenderskim urzędem skarbowym. Dla tych, którzy tego nie zrobią, system podatkowy przewiduje kary finansowe, a nawet skończyć się to może na drodze sądowej. Zeznanie podatkowe z Holandii należy wysłać maksymalnie do 1 lipca – niezameldowani oraz do 1 maja – osoby posiadające meldunek. Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii?

Rozliczenie podatku w Holandii – kiedy otrzymam zwrot podatku?

Zeznania podatkowe rozpatrywane są w odpowiedniej kolejności. Tak, jak w przypadku Polski, wpływ na szybszą decyzję urzędu skarbowego ma wysłanie formalności elektronicznie. Konkretne terminy wypłat jednak nie są ustalone, jednak średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to około 3 miesiące. Jego wysokość uzależniona jest od dochodów osiąganych w Holandii. System ten posiada cztery stawki podatkowe. Polacy zazwyczaj mieszczą się w tych dwóch pierwszych. Z tego powodu otrzymują oni zwrot podatku. 

Podatek z Holandii – dokumenty i kwota zwrotu

Ile dostaliście zwrotu podatku z Holandii? Jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku z Holandii? Takie zapytania pojawiają się w Internecie osób, które szukają na ten temat informacji. Atrakcyjny zwrot podatku jest jednym z czynników, który wpływa na decyzję Polaków o wyjeździe do kraju tulipanów, wiatraków i rowerów. Kwota zwrotu może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. 

Najważniejszym dokumentem związanym z rozliczeniem podatku, jest holenderska karta podatkowa – Jaaropgave. Umieszczone na niej są wszystkie wynagrodzenia osiągane przez pracownika w danym okresie podatkowym. To na jej podstawie wypełnia się deklarację podatkową wraz z danymi osobowymi.

Ulgi podatkowe podnoszące kwotę zwrotu 

Dzięki atrakcyjnemu systemowi socjalnemu, praca w Holandii wielu się opłaca. Ulgi dotyczą przede wszystkim rodziny. Popularną formą rozliczeń wraz z partnerem fiskalnym. Zasiłek rozłąkowy jest ulgą podatkową, którą możemy porównać do polskiego rozliczenia ze współmałżonkiem. Ma ona na celu wspieranie osób zarabiających niższe kwoty. Takimi partnerami mogą być mąż i żona, osoba ze związku partnerskiego, osoba z którą dzielimy mieszkanie oraz posiadamy dziecko.

Holandia to również extra zwrot na dziecko. Świadczenie jest dodatkowym zastrzykiem gotówki z tytułu posiadania dziecka. Warunkiem jest dochód wyższy niż 4993 euro i wiek poniżej 12 lat, a także wspólny meldunek w Holandii lub w Polsce. 

Author

Comments are closed.

https://eltying.com.pl https://rattanmeble.com.pl https://ogwnetrza.pl