Szukasz skutecznego zabiegu na cellulit? Poznaj nieinwazyjne zabiegi antycellulitowe oferowane przez katowicką Klinikę Miracki.

Skuteczne zabiegi na cellulit – poznaj nieinwazyjne terapie antycellulitowe

Cellulit to zaburzenie w funkcjonowaniu podskórnej tkanki tłuszczowej, które dotyka przeważnie kobiet. Jedynie mały odsetek mężczyzn może zauważyć u siebie pomarańczową skórkę. Ta typowo kobieca przypadłość charakteryzuje się wgłębieniami i guzkami na poziomie skóry właściwej. Zwykle pojawia się na udach i pośladkach. Jak sobie radzić z cellulitem? Przedstawiamy trzy skuteczne zabiegi na cellulit, z których skorzystasz w gabinecie medycyny estetycznej.

Skuteczne zabiegi na cellulit – jak działają?

Profesjonalne zabiegi na cellulit to skuteczne terapie, wykonywane przy pomocy zaawansowanych urządzeń. Obecnie w medycynie estetycznej dąży się do jak najmniejszej inwazyjności terapii, dlatego do redukcji cellulitu w katowickiej Klinice Miracki wykorzystuje się mało inwazyjne technologie, które oddziałują na wewnętrzne warstwy tkanki, oszczędzając jej powierzchnię, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Zabiegi te zazwyczaj wykonuje się w seriach. Ich liczba i częstotliwość ustalane są przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Skuteczne zabiegi na cellulit działają na każdy rodzaj cellulitu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że bardziej zaawansowane zmiany wymagają dłuższej terapii. Im wcześniej zgłosimy się na zabieg antycellulitowy, tym lepszy efekt osiągniemy. Nieinwazyjne zabiegi na cellulit dedykowane są osobom o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą. W przypadku otyłości zaleca się najpierw przeprowadzenie skutecznej redukcji masy ciała. I co najważniejsze – nawet po udanej redukcji cellulitu nie można zapominać o kontynuowaniu zdrowej diety i aktywności fizycznej. W przeciwnym przypadku cellulit może szybko powrócić.

Onda – zabieg numer jeden na cellulit

Onda to zabieg na cellulit, który wykorzystuje działanie innowacyjnych zimnych mikrofal  Coolwaves™. Wykazują one wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych – uszkadzają je i stymulują ich usuwanie z organizmu. Onda wyposażona jest w dwie głowice: jedna działa głębiej, druga płycej. Ta pierwsza odpowiedzialna jest właśnie za redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Druga powoduje kumulację energii w warstwach skóry właściwej, powodując skracanie się włókien kolagenowych. W efekcie zabieg Onda umożliwia pozbycie się każdego rodzaju cellulitu – wodnego, tłuszczowego, a także cyrkulacyjnego czy rzekomego.

Fala uderzeniowa – redukcja cellulitu w każdym stopniu zaawansowania

Fala uderzeniowa, inaczej fala akustyczna (Acoustic Wave Therapy – AWT), to innowacyjna technologia, która wykazuje wysoką skuteczność w redukcji cellulitu, nawet gdy jego postać jest bardzo zaawansowana. Zabieg na cellulit falą akustyczną skupia się przede wszystkim na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, skumulowanej w tkance podskórnej w formie nieestetycznej pomarańczowej skórki. Dodatkowo pobudza komórki skóry do naturalnej intensywnej regeneracji, polegającej na przebudowie kolagenu. Innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu Storz Medical pozwala na redukcję cellulitu nawet w zaawansowanej formie zwłóknienia, czyli III i IV stadium.

Endermologia – klasyk wśród zabiegów na cellulit

Endermologia to technika masażu podciśnieniowego stosowana w celu pobudzenia krążenia, redukcji obrzęków i wyszczuplenia obszarów z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Przy okazji wykazuje wysoką skuteczność w redukcji cellulitu. Endermologia wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia posiadającego głowicę wyposażoną w dwie rolki masujące. Stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia jej napięcie. Jednocześnie pobudza organizm do sprawniejszego usuwania tkanki tłuszczowej. Endermologia często stanowi element terapii łączonych na cellulit wraz z innymi, nieinwazyjnymi zabiegami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych zabiegach na cellulit, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Author

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne zobacz wiecej zobacz wiecje