Bryczesy to spodnie przeznaczone do jazdy konnej. To dzięki nim można zapewnić sobie komfort i wygodę, a także brać otarć – w szczególności na wewnętrznej stronie ud od twardego siodła. Jak wybrać odpowiednie bryczesy dla siebie? Na co powinno się zwrócić uwagę?

Spodnie z dobrego materiału

Podczas wyboru spodni do jazdy konnej, należy uwzględnić materiał z jakiego zostały one wykonane. Wyróżnia się spodnie typowo materiałowe, bryczesy wykonane z imitacji zamszu/skóry oraz typowe spodnie silikonowe. Bryczesy zawierające lej materiałowy to te, które najczęściej dedykowane są dla dzieci i młodzieży. Mają przystępną cenę, dlatego polecane są m.in. dla osób początkujących w jeździe konnej. Spodnie z syntetycznych zamienników zamszu są o wiele mocniejsze od tych, które to wykonane są z czystego zamszu. Twardy materiał zapewnia mniejszy poślizg w siodle. Bryczesy, które mają lej silikonowy w ostatnich czasach cieszą się największą popularnością.

Dobre bryczesy HKM

Bryczesy HKM posiadają taki wzmocniony lej silikonowy, zapewniając odpowiedni komfort jazdy użytkownikom. Silikon to materiał, który doskonale sprawdza się w siodle. Jeździec może odczuwać “przyklejenie” się do siodła, dzięki czemu podczas jazdy można czuć się zdecydowanie lepiej. Tego typu spodnie może i mają wysoką cenę, ale dzięki nim jazda konna będzie sprawiała zdecydowanie większą przyjemność wszystkim osobom. Warto zainwestować w takie spodnie, jeżeli ktoś ma zamiar na poważnie potraktować w przyszłości jazdę konną. 

Author

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap Záhradné slnečníky Outlet