Test na ojcostwo jest badaniem opierającym się na genetyce. Po ustaleniu profili genetycznych badanych osób należy je porównać. Każdy z wyjątkiem bliźniaków jednojajowych posiada unikalny profil genetyczny,  a składa się na niego połowa profilu matki oraz połowa profilu ojca. Kiedy profil ojca i dziecka zostanie porównany będzie możliwe potwierdzenie ojcostwa bądź jego wykluczenie. 

Test na ojcostwo – wykonaj i odgoń wszelkie podejrzenia na zawsze

W bardzo prosty sposób można wykonać test na ojcostwo. Wystarczy pobrać próbkę materiału DNA od ojca oraz od dziecka. Pobranie próbki jest nieinwazyjne i bezbolesne. Do zbadania zgodności genetycznej wystarczy pobrać wymaz z policzka. Jeżeli nie masz takiej możliwości, żeby do badań wysłać wymaz z policzka dziecka mogą być to na przykład włosy z grzebienia lub szczotki (ważne żeby były z cebulkami), albo szczoteczka do zębów czy guma do żucia. Do wykonania badania na ojcostwo nie jest potrzebna zgoda matki dziecka, wystarczy, że zgodę wyrazi jeden z prawnych opiekunów nieletniego. Test na ojcostwo dający stuprocentową pewność wyniku możesz wykonać samodzielnie w domu. Badanie na ojcostwo możesz również wykonać w jednej z przychodni zajmujących się tego typu badaniami. Sam wybierz rozwiązanie najwygodniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka! Dla dziecka najważniejsze jest to, że badanie jest bezbolesne, nie wywołuje dyskomfortu oraz nie powoduje stresu. Masz szansę w delikatny sposób poznać prawdę i raz na zawsze pozbyć się wszystkich wątpliwości. 

Czy test na ojcostwo jest skomplikowany? Na czym polega?

Badanie ojcostwa jest prostym badaniem genetycznym. W pierwszym kroku po pobraniu wymazu i oddaniu próbek do laboratorium, przeprowadza się badanie, mające na celu ustalenie jakie są profile genetyczne ojca i dziecka. Następnie dochodzi do ich porównania. Warto wiedzieć, że każdy człowiek ma indywidualny, jedyny w swoim rodzaju profil genetyczny. Wyjątek od tej reguły stanowią tylko bliźnięta jednojajowe, które mają identyczne profile genetyczne. Dziecko dziedziczy połowę profilu genetycznego po ojcu i połowę po matce. Tym sposobem powstaje zupełnie nowy wyjątkowy profil. W trakcie badania na ojcostwo profile genetyczne ojca i dziecka są porównywane. Takie działanie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie czy są zgodne, czy nie. Zgodność profili dla Ciebie będzie oznaczała, że jesteś ojcem swojego dziecka. To bardzo prosty sposób na pozbycie się podejrzeń. 

Author

Comments are closed.

Záhradný hliníkový nábytok Nábytok do reštaurácie HoReCa Luxusný záhradný nábytok