Drukarki są urządzeniami, których nie może dziś zabraknąć ani w domu, ani w biurze. Coraz popularniejsze stają się wśród zwykłych konsumentów drukarki laserowe, które gwarantują dużą liczbę stron wydrukowanych na jednej kasetce tonera, a także wysoką prędkość druku. Co warto jednak wiedzieć o produktach, jakimi są tonery do drukarek?

Jaki toner kupić do danego urządzenia?

Wiele osób posiada problem z określeniem tego, jaki toner do drukarek kupić dla danego urządzenia, gdyż każdy producent posiada bardzo wiele tonerów w swojej ofercie. Tymczasem określenie tego nie jest trudne, gdyż wystarczy zerknąć w instrukcję danej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, a do tego bardzo często ta bardzo potrzebna informacja znajduje się też na samym urządzeniu.

Zawsze warto sobie też spisać oznaczenie tonera do drukarek z kasetki, gdy ten się skończy i wyjmuje się go z urządzenia. W ostateczności można sięgnąć do instrukcji online, którą posiada każde urządzenie.

Ilość możliwych do wydrukowania stron

Każdy producent oferuje zazwyczaj więcej niż jeden toner do danego urządzenia. Takie tonery do drukarek różnią się przede wszystkim ilością stron, które można wydrukować na jednej kasetce. Kupując więc nowy toner do drukarek, powinno się zwrócić uwagę, jaka będzie jego wydajność.

Jedna kasetka umożliwi bowiem druk dwóch tysięcy stron, a inna – szcześciu tysięcy. Czasami warto zapłacić więcej za pojemniejszą kasetkę, gdyż zdarza się, że jej cena nie będzie o wiele wyższa od tej o mniejszej pojemności. Jest to bardzo podobna sytuacja, która ma miejsce w przypadku dowolnej kategorii produktów, gdzie dwu- lub trzykrotnie większe opakowanie często jest nieznacznie droższe od takiego o mniejszej pojemności.

Oryginalny toner, czy może zamiennik?

Wiele osób stoi przed dylematem, czy kupować oryginalne tonery do drukarek, czy może kupować zamienniki. Tak naprawdę to właśnie zamienniki cieszą się największą popularnością, czemu sprzyja ich o wiele niższa od oryginałów cena, jednak nie może się tutaj obyć bez kompromisów.

Jakość wydruku na zamienniku potrafi być niższa niż ta uzyskana podczas użycia oryginału, a do tego instalując w urządzeniu drukującym zamiennik, ryzykuje się utratą gwarancji na nie, gdyż kiepskiej jakości zamiennik potrafi nieodwracalnie uszkodzić urządzenie.

Z tego powodu zamienniki najlepiej kupować wtedy, kiedy gwarancja na urządzenie się już zakończyła, jednak zdarzają się też produkty pewne i pochodzące od dobrych firm, które nie odbiegają jakością od tych oryginalnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Author

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz zobacz wiecej