Koszt naprawy uszkodzonego na skutek burzy czy kolizji z dzikim zwierzęciem auta może przekroczyć możliwości finansowe kierowcy. Okazuje się, że możesz w prosty sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych wydatków, kupując dodatkowe ubezpieczenie. Popularną polisą kompleksowo chroniącą mienie jest AC. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Czym jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco, jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dodatkowa polisa umożliwia otrzymanie odszkodowania za kradzież pojazdu oraz rekompensatę w przypadku uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia auta na skutek zdarzeń losowych. Autocasco chroni mienie przed zdarzeniami drogowymi, działaniem osób trzecich oraz siłami przyrody.  Co ważne, większość polis pozwala na otrzymanie środków nawet wtedy, kiedy kierowca pojazdu jest winny zdarzenia lub nie można ustalić sprawcy.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, warunki polisy AC określa samodzielnie każdy ubezpieczyciel. Zanim podpiszesz umowę, należy dokładnie prześledzić wszystkie zapisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kiedy warto?

Na dodatkową polisę decydują się zazwyczaj właściciele pojazdów o wysokiej wartości, osoby niegarażujące aut, spędzające dużą ilość czasu w trasie oraz wszyscy ci, którzy cenią sobie komfort psychiczny i bezpieczeństwo. 

Nie przepłacaj!

Obawiasz się, że poszerzenie podstawowego ubezpieczenia o pakiet AC odbije się na kondycji domowego budżetu? Wbrew pozorom wcale nie musi tak być! Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cenionej grupie Compensa. Sam przekonasz się, że zakup ubezpieczenia wcale nie musi być dużym wydatkiem.

Author

Comments are closed.

Meble Balkonowe Meble Balkonowe https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/