Szukając ubezpieczenia samochodu w dobrej cienie, warto pamiętać, że polskie prawo zobowiązuje posiadaczy pojazdów mechanicznych do wykupienia polisy OC. Ubezpieczenie samochodu tego typu to jednak nie jedyna polisa, którą możemy wykorzystać. Jakie rozwiązania oferowane są przez czołowych ubezpieczycieli? Jaką polisę wybrać?

Podstawowe ubezpieczenie samochodu – polisa OC

Ubezpieczenie samochodu w formie polisy odpowiedzialności cywilnej jest wymagane prawnie, a brak tego dokumentu może skutkować nie tylko wysokimi karami pieniężnymi, ale też koniecznością zapłacenia za szkody wyrządzone na drodze z własnej kieszeni! Obowiązkowa polisa OC chroni innych użytkowników drogi i pozwala na zaspokojenie roszczeń związanych z naprawą innych samochodów czy leczeniem osób poszkodowanych. Polisa ubezpieczeniowa OC jest ważna przez rok – istotne jest, aby kolejną zakupić z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w formie polisy OC? Cena nie jest stała – wynika ona przede wszystkim z wieku, marki i pojemności samochodu, ale też wieku posiadacza pojazdu oraz posiadanych przez niego zniżek. Zniżki zbiera się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy.

AC – ubezpieczenie samochodu i ochrona mienia

Posiadacze nowych lub kilkuletnich samochodów nierzadko decydują się na dodatkowe ubezpieczenie samochodu w formie polisy AC. Ubezpieczenie autocasco chroni przypisany do polisy samochód – oznacza to, że polisa pozwoli na likwidowanie szkód powstałych z naszej winy lub też z winy innych. Autocasco to ciekawa opcja: zakres ubezpieczenia możemy określić samodzielnie. Im wyższa ochrona, tym wyższa kwota składki rocznej. Warto wiedzieć, że autocasco pozwala na odzyskanie części wartości samochodu po jego kradzieży.

Author

Comments are closed.

https://ccf-cccv.org https://huddled.com.pl https://pmcrockland.com