Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne w każdych okolicznościach. Niestety, nawet najbardziej przezorny opiekun nie jest w stanie uchronić swojej pociechy przed zdarzeniami losowymi, takimi jak choroba czy wypadek. Aby zminimalizować skutki nieprzewidzianych wydarzeń, wystarczy wykupić ubezpieczenie szkolne. Co każdy opiekun powinien wiedzieć o polisie? Sprawdź!

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) stworzona z myślą o wszystkich dzieciach, również tych najmłodszych, oraz studentach. Wbrew pozorom polisa nie chroni ubezpieczonego tylko podczas zajęć szkolnych. Ochrona „działa” przez 24 godziny na dobę, również w czasie wolnym od zajęć: popołudniami, w weekendy, wakacje, ferie, święta. Polisę można kupić we własnym zakresie albo skorzystać z ubezpieczenia zbiorowego proponowanego przez szkołę. Drugi wariant jest zazwyczaj tańszy, ale bardziej okrojony.

Polisa zabezpiecza dziecko i rodzinę w wielu kryzysowych sytuacjach. Jeśli dziecko stanie się ofiarą wypadku komunikacyjnego, złamie rękę na lekcjach wychowania fizycznego, zostanie ugryzione przez kleszcza albo zachoruje, opiekun otrzyma środki finansowe na leczenie, rehabilitację czy pomoc psychologiczną.

Rozwiązania na miarę czasu

Zanim podpiszesz umowę z ubezpieczycielem, dokładnie sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli najważniejszą część umowy. Niektóre towarzystwa oferują bardzo szeroką ochronę, również w niestandardowych do niedawna sytuacjach – przemocy w sieci, stalkingu, utraty dostępu do poczty elektronicznej czy kradzieży telefonu.

 

 

Author

Comments are closed.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/