Wielokrotnie zdarza się, że nie mamy możliwości załatwienia spraw urzędowych z powodów losowych – wizyty u lekarza, choroby. Na szczęście wiele z formalności mogą załatwić za nas osoby upoważnione. Jak ma się sprawa z ubezpieczenie samochodu? Czy możliwe jest upoważnienie do ubezpieczenia samochodu osoby trzeciej, aby w naszym imieniu załatwiła niezbędne formalności? Okazuje się, że tak!

Jak działa upoważnienie do ubezpieczenia samochodu?

Kupno polisy ubezpieczeniowej możliwe jest na trzy sposoby: poprzez wizytę w biurze ubezpieczeniowym, ale też przez telefon, czy wybierając interesującą ofertę przez Internet. Kiedy jednak zależy nam na wyjaśnieniu wszelkich niuansów umowy, warto spotkać się z agentem ubezpieczeniowym bezpośrednio. Kiedy z powodów losowych nie możemy stawić się na wyznaczonym spotkaniu, warto wykorzystać upoważnienie do ubezpieczenia samochodu. Upoważnienie stworzymy w kilkanaście minut, pozwoli ono na zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, jak również na wypowiedzenie umowy czy przeprowadzenie likwidacji szkody. Upoważniając kogoś, by ubezpieczył w naszym imieniu nasz samochód, ważne jest rozróżnienie dwóch terminów. Ubezpieczony to osoba, która objęta jest ochroną polisy. Ubezpieczający to osoba, która zawiera umowę oraz płaci składkę.

Kto może otrzymać upoważnienie do ubezpieczenia samochodu?

Kto może zostać upoważniony przez nas, aby dokonać ubezpieczenia samochodu? Okazuje się, że może to być dowolna, pełnoletnia osoba, którą wskażemy. Może być to pełnoletni członek rodziny, ale również znajomy czy sąsiad. Na upoważnieniu koniecznie wypiszmy dokładne dane nasze oraz osoby upoważnionej: imiona i nazwiska, adresy zamieszkania, numery PESEL. Istotne okażą się również dane kontaktowe obu stron.

 

Author

Comments are closed.

https://energoefekt.com.pl https://donnawhitefornchouse.com https://adoptionua.com