Jednostki odpowiedzialne za dany odcinek drogi zobowiązane są do dbania o jej stan. Ważne jest, aby kontrolować stan nawierzchni, przeprowadzać niezbędne prace konserwacyjne oraz dbać o prawidłowe oznaczenie. Do najważniejszych elementów organizujących ruch na danych odcinkach należą urządzenia BRD. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o znakach pionowych? Sprawdź!

Urządzenia BRD – najważniejsze informacje

Urządzenia BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego) to elementy informacyjne mające służyć ochronie życia, zdrowia i mienia wszystkich uczestników ruchu drogowego, osób pracujących na jezdni oraz, pośrednio, użytkowników terenów okalających. Zaliczamy do nich między innymi znaki pionowe, tablice informacyjne, sygnalizację świetlną (również tymczasową), słupki, progi, pachołki, zmierzchowe lampy drogowe, fale świetlne, barierki, lustra drogowe czy separatory ruchu. Mogą stanowić stały element albo tymczasowo organizować ruch na danym odcinku, na przykład podczas jego remontu. Co ważne, zasady umieszczania tego typu elementów infrastruktury drogowej są ściśle określone w polskim prawie, a dokładniej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.

Podstawy pod znaki drogowe gwarancją bezpieczeństwa

Znaki, tablice i inne elementy mające służyć kierowcom będą dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, kiedy będą odpowiednio zabezpieczone. Pod wpływem czynników zewnętrznych nieprawidłowo zamontowany znak może przekręcić się, przesunąć czy nawet przewrócić, co mogłoby wprowadzić chaos na drodze i stać się poważnym zagrożeniem dla uczestników ruchu. Aby zapobiec takim sytuacjom, znaki umieszczane są w specjalnych podstawach. Szczególnie dużym zaufaniem specjalistów cieszą się bazy dostępne na stronie nicrobase.pl. Producent oferuje dwa rodzaje baz – mniejsze o wadze 20 kg i większe ważące 30 kg. Wykonane z ekologicznego PVC podstawy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, promieniowanie UV i wysoka temperatura. Podstawy pewnie przylegają do podłoża i stabilizują znaki. Wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe pasujące do większości używanych w Polsce znaków. Pojedyncze bazy mogą być łączone w rozbudowane platformy.

Author

Comments are closed.

Luxusný záhradný nábytok  https://xann.pl/sitemap Jak nazwac filmy na YouTube