Zanim wylądujesz na lotnisku w Turcji i rozpoczniesz swoje wspaniałe wakacje, warto dowiedzieć się kilku rzeczy o miejscu, do którego się wybierasz. Jeśli systematycznie odwiedzasz Turcję, to zapewne doskonale wiesz niemal wszystko o wypoczynku w Turcji. Warto jednak, abyś sobie uporządkował wszystkie informacje, to nigdy nie zaszkodzi. Natomiast, jeśli twoja wiedza jest szczątkowa, wybierasz się do Turcji po raz pierwszy, te porady będą bardzo pomocne.

Co tak naprawdę muszę mieć?

Do niedawna można było, że niezbędne są dwie rzeczy. Paszport i pieniądze. Ale teraz trzeba mieć jeszcze test PCR lub zaświadczenie o zaszczepieniu pełną dawką. Trzeba też mieć darmowy kod HES, który wyrabia się przez stronę internetową. Te dwie dodatkowe rzeczy pojawiły się w 2021 roku i wszyscy wiemy, co było tego powodem. Zawsze aktualne informacje o koronawirusie i bezpieczeństwie w Turcji znajdziecie tutaj. Warto przed wyjazdem zapoznać się z najnowszymi informacjami.

Ok. To już mamy za sobą. Teraz pora powrócić do paszportu i pieniędzy. Paszport musi być ważny minimum 180 dni od momentu wlotu do Turcji. Pieniędzy bierzemy tyle, ile będziemy potrzebowali. Bez problemu w Turcji można płacić kartą, dolarami, euro, funtami. Walutę można też wymienić w jednym z obecnych niemal na każdym rogu kantorów. Na co wymieniamy walutę? Na lirę turecką, która jest oficjalną walutą.

Bezpieczeństwo w Turcji

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Turcji to trzeba powiedzieć jedno. Jest w niej bezpiecznie i można spokojnie jechać na wakacje. Wszystko tutaj jest przygotowane dla turystów. I nawet policja dba o ich bezpieczeństwo. Bez problemu można zapytać policjanta o drogę. Nawet, jeżeli nie zna języka, będzie się starał pomóc. Wystarczy tylko być uprzejmym i zachowywać się normalnie. Cała tajemnica.

Jak wyglądają ceny w Turcji?

W chwili obecnej nadal jest taniej niż w Polsce. To ciekawe, że pomimo szalejącej tam inflacji, przez ostatnie lata ceny w Turcji są ciągle niższe niż w Polsce. Nie ma tam podatku cukrowego, więc cola i inne słodkie napoje są śmiesznie tanie. Także ceny żywności, zwłaszcza owoców i warzyw są bardzo niskie. Natomiast ceny alkoholi są wyższe niż w kraju. Ale, od czego jest strefa wolnocłowa na lotnisku? Tam możesz się zaopatrzyć w odpowiednie trunki. Dodatkowo zdecyduj się na ofertę all inclusive i już nic cię nie interesuje.

Mityczne targowanie.

Targowanie w Turcji wygląda już zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Teraz ceny umieszczone są na każdym towarze. Nawet na targu nie zawsze można się targować. Jedynymi miejscami, gdzie na pewno możemy liczyć na to, że będziemy musieli się targować są sklepy ze skórami czy złotem. W innych miejscach staje się to już powoli w złym tonie. Dla jednych jest to wada, dla innych zaleta. Zresztą czy ktoś sobie wyobraża targowanie w markecie czy sieciówce z ubraniami? Czasu się zmieniają.

Powyższe informacje wystarczą, aby przyjemnie spędzić wakacje w Turcji. Oczywiście to minimum, ale wystarczy na miłe wakacje i udany wypoczynek. Słońce jest gwarantowane, opalać można się na brąz, ludzie są przyjaźni i jest tanio. Czego chcieć więcej?

Author

Comments are closed.

https://donnawhitefornchouse.com https://jadalive.org https://stworzwnetrze.com.pl