Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – zakup na lata

 

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego są popularnym wyposażeniem zdobiącym tarasy, altany, balkony i zewnętrzne przestrzenie obiektów gastronomicznych. I nic w tym dziwnego! Okazuje się, że stoły i krzesła wykonane z odmian rosnących w tropikach doskonale radzą sobie ze zmienną pogodą i na długo zachowują swoją nienaganną formę. Co warto wiedzieć o meblach z drewna egzotycznego? Gdzie znaleźć wysokiej jakości, modny zestaw ogrodowy? Sprawdź!

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – efektowne i trwałe wyposażenie

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego cieszą się w ostatnich sezonach ogromną popularnością. Do produkcji wysokiej klasy, naturalnych stołów i krzeseł producenci najchętniej wybierają drewno tekowe. Surowiec pozyskiwany z azjatyckiej teczyny zawiera w swojej strukturze ogrom substancji oleistych i kwasu krzemowego. Dzięki nim drewno jest twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, co przekłada się na jakość mebli. Możesz mieć pewność, że nowy stół ustawiony w ogrodzie nie będzie niszczał pomimo długotrwałego użytkowania i kontaktu z wodą, promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami,  a nawet ostrymi środkami chemicznymi.

Jak dbać o meble ogrodowe z drewna egzotycznego?

Stoły z drewna tekowego nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie ich powierzchni specjalnym, bezbarwnym środkiem. Zabieg powinien być wykonywany raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu. W okresie jesienno-zimowym warto przykryć stół nieprzemakalnym pokrowcem i przenieść w zadaszone miejsce.

Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine – wybierz mądrze!

Ciekawą ofertę stołów z drewna tekowego oraz dodatków i mebli rattanowych prezentuje w swoim katalogu marka Vimine. Warto wiedzieć, że stoły z drewna i meble rattanowe Vimine powstają ręcznie według oryginalnych projektów inspirowanych stylem kolonialnym. Do produkcji mebli producent używa wyłącznie ekologicznych surowców.