Dom i Wnętrze

Nowoczesny zestaw garnków kuchennych

Nowoczesne garnki kuchenne zaskoczą nas pod wieloma względami: są one dzisiaj tworzone z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą nam na wygodne i komfortowe gotowanie każdego dnia. Wśród rekomendowanych propozycji coraz częściej wymienia się garnki stalowe 18/10, które zabezpieczono przed wilgocią, odkształcaniem, działaniem wysokich temperatur.

W poszukiwaniu idealnych garnków

Jakie powinien być idealny zestaw garnków? Z pewnością dostosowany wielkością do naszych potrzeb, wykonany z trwałych materiałów, uzupełniony o ciekawe dodatki. Dzisiaj topowi producenci proponują nam komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, które pozwolą nam na realizowanie marzeń o doskonałych posiłkach każdego dnia. W kompletach znajdziemy niewielkie rondelki, ale też obszerne garnki idealne do gotowania bigosu czy zupy dla większej ilości osób. Garnki projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami – ich design sprawi, że gotowanie stanie się po prostu przyjemniejsze.

Jakie innowacje proponują nam producenci?

Garnki stalowe uzupełnia się o liczne elementy, których zadaniem jest ułatwienie i uprzyjemnienie codziennego gotowania. Podstawą są dyski montowane w dno garnków – ich zadaniem jest szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, a dodatkowo pozwalają one na zmniejszenie rachunków za energię. Poza dyskami garnki wyposażone są również w liczne lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, które ułatwią codzienne gotowanie. W zestawach garnków znajdziemy również pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, które zabezpieczone jest przed działaniem wysokich temperatur. Niewielki odpowietrznik pozwala na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej. Na uwagę zasługują również nowoczesne patelnie, których dno wyściełają specjalne powłoki – ich zadaniem jest zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów.