Motoryzacja

Podstawowe i dodatkowe ubezpieczenie motocykla

Dla wielu osób jazda motocyklem jest nie tylko sposobem na przemieszczanie się z punktu A do puntu B, ale przede wszystkim jest pasją i źródłem przyjemności. Aby każda przejażdżka dostarczała jedynie pozytywnych wrażeń, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów na zwiększenie poczucia pewności na drodze i zabezpieczenie siebie i swoich najbliższych przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń jest kupno rozszerzonego pakietu ubezpieczeniowego. Jakie ubezpieczenie motocykla warto wykupić? Sprawdź!

OC – obowiązkowe ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe. Według prawa obowiązującego w Polsce, każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego musi corocznie ubezpieczać swoje mienie. Polisa OC chroni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli zostaniesz poszkodowany przez innego kierowcę, będziesz mógł liczyć na odszkodowanie ze środków jego ubezpieczyciela. Co ważne, OC pokrywa zarówno straty materialne, jak i osobowe.

Umowa z ubezpieczycielem musi zostać podpisana najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu, a później odnawiana przed wygaśnięciem ochrony. Nawet jednodniowa luka między polisami oznacza kary finansowe.

Dodatkowe polisy dla większej pewności

Znaczna część właścicieli motorów decyduje się poszerzyć podstawową ochronę o dodatkowe polisy. Najpopularniejszym wyborem jest autocasco – polisa kompleksowo chroniąca przed konsekwencjami kradzieży, uszkodzenia i zniszczenia pojazdu przez czynniki zewnętrzne, siły natury czy akty wandalizm. Ponadto, kierowcom polecane jest również assistance (pomoc techniczna w awaryjnych sytuacjach) oraz NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków).