Ciekawe

Ubezpieczenie miejskie – czuj się bezpiecznie!

Polisa miejska jest ciekawą nowością na rynku ubezpieczeń. Nowoczesna usługa jest odpowiedzią na potrzeby osób mieszkających głównie w dużych miastach i poruszających się po nich alternatywnymi środkami transportu, na przykład elektryczną hulajnogą. Jaką ochronę zapewnia polisa? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Pewnie do celu

Ubezpieczenie miejskie zostało stworzone z myślą o osobach  poruszających się po mieście wynajętym lub własnym rowerem, rowerem elektrycznym,  hulajnogą, hulajnogą elektryczną,  deskorolką, deskorolką elektryczną, monocyklem, monocyklem elektrycznym lub segwayem. Ubezpieczenie miejskie okazuje się nieocenioną pomocą  w nieprzewidzianych sytuacjach. Jeśli zderzysz się z inną osobą, uderzysz w inny pojazd, uszkodzisz elementy miejskiej infrastruktury lub obiekty należące do prywatnych właścicieli (np. wjedziesz z dużą siłą w ogrodzenie lub wytrącisz z ręki i tym samym zniszczysz telefon przechodnia), nie będziesz musiał pokrywać kosztów naprawy czy zakupu nowych elementów z własnych środków. Wypłaceniem rekompensaty pokrywającej szkody zajmie się ubezpieczyciel. Ponadto, ubezpieczenie miejskie chroni też Ciebie. Jeśli doznasz kontuzji, również otrzymasz należne środki.

Czego nie obejmuje polisa?

Warto pamiętać, że w niektórych, ściśle określonych w umowie sytuacjach, ubezpieczyciel może odmówić pokrycia szkód. Ubezpieczenie nie działa wtedy, kiedy szkody powstały na skutek nieprawidłowego użytkowania pojazdu lub uprawiania sportów ekstremalnych, uszkodziłeś pojazd podczas jazdy i jeśli wartość zniszczonych pojazdów nie przekracza 200 zł. Ponadto, ubezpieczenie nie obejmuje pokrycia kosztów kar umownych i administracyjnych, grzywien i odszkodowań.  Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.